Boyahane Ekipmanları

Boyahane Ekipmanları, solventsiz yüzey kalitesi, dayanıklılığı, boya geri dönüşüm kabiliyeti, ekonomi ve çevreye duyarlılığı nedeniyle toz boya uygulamaları geleneksel kaplama işlemlerine çekici bir alternatif sunar. Boyahane ve yaş boya toz boya teknolojileri ile toz boya uygulaması, aşağıdaki prensibe dayanan bir kaplama yöntemi olan tamamen kuru bir kaplama sistemidir: Metal ve toz kaplama partikülleri farklı elektrik yükleri ile yüklendiğinden, toz malzeme manyetik bir ortamda bir mıknatıs etkisi altında metal yüzeyi kaplar.

Boyahane ve Yaş Boya Toz Boya Teknolojileri

Polimer tozu iş parçası üzerine uygulandıktan sonra polimer tozunun eritilmesi ve yakılması ile kaplama işlemi tamamlanır. Kabin içerisindeki boya geri kazanım sistemi sayesinde fazla boya toplanabilir ve ekonomik avantajlar elde etmek için tekrar kullanılabilir. Elektrostatik toz püskürtme de buharlaşacak organik maddeler içermediği için çevreye zarar vermeyen bir yöntemdir. Bu nedenle çevre koruma sağlamanın yanı sıra benzer solvent bazlı boya püskürtme sistemlerine göre atık sorunları, baca ve kanal temizliği, depolama ve işçi sağlığı açısından da potansiyel tasarruf sağlayabilir. Filtre malzemeleri ve boya çamuru ayırıcıları kullanılarak gerekli çevre koruma kanunu çerçevesinde gerekli geliştirme ve çözümler hayata geçirilebilir. Yaş boya uygulaması ile birçok endüstriyel alanda geniş bir uygulama alanına sahiptir. İhtiyaçlarınıza göre, manuel elemanlar ve otomatik bileşenler boyama sürecinde birlikte kullanılabilir veya en son teknoloji geliştirme, tam otomatik bir robotik boyama işlemi tasarlamak için kullanılabilir.

Boya Pompası

Boya pompası uzun süredir profesyonel inşaatçılar tarafından başarıyla kullanılmaktadır ve pazar ilişkileri araçlarının ortaya çıkmasıyla ortaya çıkmıştır. Çoğu boya pompası, enerjinin bir ortamdan hızlı hareket eden hava akımı diğerine boya aktarıldığı atomizer ilkesine göre ayarlanır. Hava akımı, özel bir depolama tankında bulunan boya parçacıklarını alır ve üretilen aerosol, bir aerosol akışı oluşturmak için nozülden geçer. Yüzeyin dikkatli kullanılması fırça ve rulo işlerinde sık görülen lekelere ve izlere neden olmaz. Püskürtme tabancası, karmaşık şekilleri püskürtmek için çok uygundur. Boya Pompasının dezavantajı, profesyonel bir alet olmasıdır, bu nedenle deneyim ve beceri gerektirir: püskürtücünün başlatıcısı önce "lekeler" bırakacaktır, bu da bazı yerlerde boyamak için çok kalın veya çok ince olabileceği anlamına gelir. Kapatmak için tüm yüzeyi yeniden boyamanız gerekebilir. Pürüzsüz, ince ve pürüzsüz bir yüzeyle kaplayabilirsiniz. Nitrolak ve toner gibi bileşiklerin uygulanmasını teşvik eder. Boyayı yüzeye püskürtmek için geniş, yavaş hareket eden bir hava jeti kullanılır (bir kompresör kullanan sıradan bir püskürtme tabancasından daha yavaş) Bu nedenle, HVLP sistemi ile bileşimin havaya püskürtülmesinden kaynaklanan kayıp büyük ölçüde azaltılır. Bu, rüzgarın açık havada çalışırken daha az boya, leke veya verniği çıkaracağı ve atölyede buğulanmayı azaltacağı anlamına gelir. Püskürtücüden geçen hava iki görevi yerine getirir: sıvıyı en küçük damlacıklara dağıtmak, kesilen yüzeyde pürüzsüz bir tabaka oluşturmak ve ardından ortaya çıkan buğuyu ürününüze vermek. HVLP sistemindeki düşük basınç nedeniyle, lateks boya veya alkid emaye gibi daha viskoz bileşikler, sıvı nitrolak veya su bazlı bileşimlere göre seyreltilmelidir. HVLP sistemindeki türbin gücü ne kadar küçükse, seyreltilmiş apre maddesine olan gereksinim o kadar yüksektir.

Boyahane Ekipmanları  ve

Boya Pompası Firmalarına Nasıl Ulaşabilirim?

İsbagla.com sitesi üzerinden firmalarla iletişime geçmek için sitenin Sektörler bölümündeki Boyahane Ekipmanları arama kutusunu işaretleyerek firma bulabilirsiniz. İlgi alanı bu şekilde belirlenir ve şirketler yaratılır. Sitede ayrıca şirketleri şehre göre listeleyebileceğiniz bir bölüm vardır. Bu bölümde şehriniz veya bölgeniz için ihtiyacınız olan tüm firmaları görebilirsiniz. Şirketleri daha kesin olarak bulmak için, arama alanına tanıdık bir kelime veya şirket adı girerek arama yapabilirsiniz. Bu bölümde ayrıca bir kategori ve sektör seçebilir ve şehirlerinizin adlarını ekleyebilirsiniz. Hatta bir alan adı girip biraz daraltarak bir şirket bile bulabilirsiniz. Bir şirket bulmanın en kolay yolu web siteleridir. Kataforez boyama ile birlikte metallerin çok dayanıklı bir hale getirilmesi birçok farklı sektörde kullanılmaktadır. Boyahaneye alınan metaller kısa süre içerisinde boyanır ve kullanıma hazır hale getirilirler. Neme ve çeşitli olumsuzluklara karşı çok iyi bir dayanım sergileyen bu boyama tekniği ile birlikte çok kaliteli ürünler ortaya çıkacaktır. Boyahanede işlemlerin kusursuz bir şekilde tamamlanması için çeşitli ekipmanlara ihtiyaç duyulur. Bu ekipmanların tedarik edilebilmesi için aranan firmaların tamamı sitemizde yer almaktadır. Kataforez tesisleri sitemize girerek buradan boyahane ekipmanları satan firmalara ulaşabilirler. İletişime geçilmesinin ardından gerçekleştirilecek iş anlaşmaları sayesinde kısa sürede gerekli tüm ekipmanlar temin edilecek ve tesisler ara vermeden kusursuz hizmetlerine devam edecektir.

Boyahane Ekipmanları Firmaları İçin Bulunan Sonuçlar :

0 Sonuç bulundu
Daha fazla firma girişi yükle